SUNEKOS – nowatorska mezoterapia okolic oczu, twarzy, szyi i ciała

Sunekos – to całkowicie nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry.
Sunekos jest to nowatorski preparat do mezoterapii, który stanowi unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, które stymulują regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM.
W związku z naturalnym procesem starzenia się skóry, zmniejsza się ilość aktywnych fibroblastów, co powoduje redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM).
Sunekos stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i elastyna.
Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym.

 

Efekty

  • nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry,
  • naturalne działanie modelujące i wolumetryczne,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • poprawa wyglądu blizn potrądzikowych oraz rozstępów,
  • poprawa elastyczności i gęstości skóry,
  • młody, jasny, promienny i zdrowy wygląd,
Mezoterapia preparatem Sunekos możemy stosować m.in. na :
– twarz,
– szyję,
– dekolt,
– dłonie,
– ramiona,
– wewnętrzną stronę ud,
– obszar pod kolanami,
– okolicę oczu – ze względu na niesamowitą czystość i delikatność preparatu, możemy go zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na  okolice oczu, w celu likwidowania cieni pod oczami.

 

Zabieg

Terapia Sunekos obejmuje kilka zabiegów. Ich liczbę i częstotliwość ustala indywidualnie lekarz, w zależności od celów, jakie pacjent chce osiągnąć. Terapia może obejmować kilka zabiegów z wykorzystaniem jednego rodzaju preparatu, może też być terapią łączoną.
Zabieg nie jest bolesny, natomiast wrażliwi na ból pacjenci mogą odczuwać dyskomfort. Istnieje możliwość wykonania znieczulenia kremem, które trwa ok 30 minut.

Po zabiegu

Pierwszy, subtelny efekt zabiegu widoczny jest od razu. Badania wykazały, że już 10 dni po pierwszym zabiegu obserwuje się istotną poprawę nawilżenia skóry oraz 47% poprawę objętości twarzy i 35% redukcję nasilenia zmarszczek mierzonych po 2 miesiącach od pierwszej iniekcji. Ostateczny, pełny efekt terapii utrzymuje się około 6 miesięcy.
Po zabiegu pacjent może czuć obrzęk, który naturalnie może wystąpić w miejscu iniekcji i mija po około trzech dniach. Zabieg nie wyłącza z codziennych aktywności.

 

Przeciwwskazania

  • stany zapalne skóry, w tym opryszczka
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • ciąża i laktacja