Deformacje na skórze w postaci zmarszczek pojawiają się z wiekiem i są nieuniknione, choć pierwsze z nich można zaobserwować już po 25. roku życia.
Wraz z upływem czasu twarz staje się wysuszona, cienka i mało elastyczna, co zdecydowanie pogarsza jej wygląd. Na szczęście jest na to sposób!
Zabieg wypełniania zmarszczek naturalnymi substancjami (najczęściej kwasem hialuronowym) pozwala pozbyć się bruzd i odzyskać promienną cerę.
Metoda ta jest w pełni bezpieczna i bardzo dobrze tolerowana przez organizm. Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek? Dobrany do potrzeb pacjenta preparat zostaje wprowadzony przez specjalistę przy pomocy mikroiniekcji.
W celu zapewnienia najwyższego komfortu stosuje się również znieczulenie miejscowe – pojedyncza sesja trwa od 30 do 60 minut.
Kwas hialuronowy jest substancją zdolną do wiązania ogromnej ilości wody. Dzięki tej charakterystyce zapewnia on utrzymywanie odpowiedniej i naturalnej wilgotności skóry.
Kwas hialuronowy jest stopniowo degradowany przez organizm. Wykonanie kolejnego zabiegu zaleca się po upływie około 8-12 miesięcy od poprzedniego. Czas utrzymywania się preparatu w tkankach zależy od wieku, mimiki, trybu życia pacjenta (np. palenie papierosów skraca działanie kwasu), ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, rodzaju użytego produktu oraz miejsca iniekcji. Zanikanie wypełniacza w tkankach jest zjawiskiem korzystnym i świadczy o jego bezpieczeństwie,
ponieważ efekt jego zastosowania jest odwracalny.
Jakie efekty uzyskamy? Oto kilka najważniejszych z nich:
- dogłębne nawilżenie skóry,
- wyraźne odmłodzenie twarzy,
- wygładzenie zmarszczek – nawet tych głębokich,
- lifting,
- ochrona przed wolnymi rodnikami, co pozwoli zahamować procesy starzenia.
Przeciwwskazania :
- Ciąża, karmienie piersią
- Choroby o podłożu autoimmunologicznym
- Skłonność do powstawania blizn przerostowych
- Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
- Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- Choroby nowotworowe


