MD-KOLLAGEN – BEZPIECZNE MODELOWANIE SYLWETKI

MD-KOLLAGEN jest nowym produktem z linii Medical Devices opracowanym przez GUNA aby pomóc kobietom i mężczyznom.
Idealnie poradzi sobie ze starszymi, przerosłymi bliznami czy rozstępami, dzięki przyspieszeniu metabolizmu w ich obszarze i zainicjowaniu przebudowy struktury tkanki łącznej.

Kolagen jest jednym z najważniejszych składników naszego organizmu. Zapewnia właściwą elastyczność tkanki łącznej i zapewnia właściwe funkcjonowanie naszych stawów. Preparaty MD stworzone przez Włoskie Laboratoria GUNA nie tylko poprawiają ruchomość stawów, ale także leczą bóle stawów, zwyrodnienia, a także bóle mięśniowo-powięziowe. U osób po 30 roku życia włókna kolagenowe ulegają skurczeniu lub osłabieniu, a przyczyną tego procesu najczęściej jest zła dieta,brak ruchu i stres. Preparaty doustne pomagają w utrzymaniu zdrowego wyglądu skóry, ale z dostarczenie kolagenu do naszych stawów nie jest już takie proste. Stawy nie są ukrwione, przez co trudniej o ich właściwe odżywienie. Po wielu badaniach nad tym problemem Laboratoria GUNA opracowały ampułki stworzone specjalnie z myślą o bezpośrednim dostarczeniu kolagenu we właściwej dawce dla konkretnego schorzenia. Ampułki z serii MD nie mają przeciwwskazań do stosowania, nie powodują interakcji z innymi lekami, a co najważniejsze są podawane bezpośrednio do bolącego stawu czy mięśnia bez obciążania układu pokarmowego, jednocześnie zapewniając 100% działanie.

 

MD-KOLLAGEN jest wyrobem medycznym stosowanym w celu ułatwienia poruszania się poprzez redukcję fizjologicznych zwyrodnień stawów i tkanek oraz równoważenie wszelkich uszkodzeń spowodowanych przez:
– procesy starzenia
– wady postawy
– współistniejące choroby przewlekłe
– uderzenia i urazy
– zanieczyszczenia

 

MD-KOLLAGEN jest wyrobem medycznym, który może być stosowany przez wykwalifikowany personel w prywatnych i państwowych placówkach medycznych aby:
– Wzmacniać macierz tkanek, gdzie znajduje się kolagen
– Działać jako bariera obronna przeciw wolnym rodnikom

 

MD-KOLLAGEN – działanie

Głównym składnikiem jest kolagen, który podtrzymuje, wspiera i przywraca naturalne włókna kolagenowe tkanki łącznej. MD-MATRIX może być wstrzykiwany bezpośrednio w konkretne obszary w celu mechanicznej przebudowy tkanki. Aby stworzyć jeszcze bardziej efektywną formułę, Guna Laboratories wzbogaciło swój preparat w dwie najistotniejsze substancje pomocnicze: kwas cytrynowy i nikotynamid. Te cząsteczki zazwyczaj nie są zawarte w innych podobnych formułach kolagenowych, chociaż mają bardzo duże znaczenie. Szczególnie kwas cytrynowy jest ważny aby reaktywować metabolizm komórkowy poprzez stymulację produkcji ATP. Nikotynamid należący do niezwykle istotnej grupy witamin B, bierze udział w licznych procesach metabolicznych. Jest też silnym antyoksydantem, który sprzyja dotlenianiu tkanek.

Tropokolagen typu I pochodzenia wieprzowego zawarty w MD-Tissue i MD-Matrix cechuje się wysoką skutecznością w zakresie regeneracji skóry. Pozwala na odbudowę biorusztowania z włókien kolagenowych oraz stymulację neosyntezy kolagenu. Mechanizm działania tropokolagenu zachodzi w macierzy zewnątrzkomórkowej na poziomie tkanki łącznej skóry właściwej. Na wstrzyknięty do warstwy skóry właściwej tropokolagen oddziałują endogenne enzymy proteolityczne znajdujące się w macierzy zewnątrzkomórkowej, takie jak peptydaza, lizynohydroksylaza LH2, czy oksydaza lizylowa.
Niewielkich rozmiarów cząsteczki tropokolagenu łączą się ze sobą we włókna kolagenu (w postaci potrójnej helisy), tworząc w ten sposób biorusztowanie. Umożliwia ono utworzenie sieci kolagenowej i odbudowanie wiązań z fibroblastami, w celu aktywizacji zachodzącego w fibroblastach mechanizmu neosyntezy kolagenu, który dodatkowo uzupełnia powstałe biorusztowanie. Dzięki kolejnym iniekcjom kolagenu możliwe jest uzupełnianie struktury biorusztowania kolagenowego, które dojrzewając aktywizuje odbudowę struktury anatomicznej skóry.